Przejdź do treści

Podsumowanie ULTRA 2023

W dniach 11-13 sierpnia 2023 roku odbył się po raz kolejny Roztoczańsko Poleski Ultramaraton Rowerowy ujęty w ogólnopolskiej formule ultramaratonów szosowych ulltracup.pl jako jeden z ostatnich i najdłuższych.

Zgodnie z założeniami organizatorów aby w jak największym stopniu promować województwo lubelskie w tym roku metę i start umiejscowiliśmy w przepięknym Zamościu, zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse 700, 300 i 150 km. W dniu otwarcia biura zawodów każdy z zawodników dostawał swój pakiet startowy (gadżety promujące Lubelskie Smakuj Życie), numer startowy, nadajnik gpx oraz materiały reklamowe naszego województwa w formie map. Najdłuższy dystans obejmował praktycznie najpiękniejsze zakątki naszego regionu bo prowadził poprzez roztocze, polesie, pojezierze Łęczyńsko Włodawskie i Pagóry Chełmskie.

Na trasie każdego z dystansów były rozlokowane punkty kontrolne w których zawodnicy mogli się posilić, uzupełnić bidony jak i odpocząć, punkty kontrolne odpowiednio na każdym dystansie znajdowały się w: 700km –Horyniec Zdrój, Biłgoraj, Milejów, Radzyń Podlaski, Hotel Zamek Janów Podlaski, Hanna, Chełm, Hrubieszów, 300km- Horyniec Zdrój, Biłgoraj, Żółkiewka, 150km – Susiec i Osuchy (wszystkie punkty kontrolne były oznaczone flagami z logotypami Lubelskie Smakuj Życie z Dumą Wspieramy Sport). Najszybszy zawodnik na najdłuższym dystansie pokonał trasę w niespełna 25 godzin a tras a 300 km została pokonana w czasie 9 godzin. Wszyscy zawodnicy po pokonaniu swojego dystansu mieli do dyspozycji bogato zaopatrzone stoisku bufetowe w tym nasz regionalne przysmaki takie jak: flaki po zamojsku, cebularz lubelski i pieróg biłgorajski. W zawodach zadeklarowało swój udział około 150 zawodników niestety z przyczyn różnych do mety dojechało tylko niespełna 130 zawodników.

Impreza jako całokształt zostało bardzo pozytywnie oceniona zarówno jej aspekt organizacyjny jak i wytypowanie trasy która chociaż bardzo wymagająca to swoim aspektem krajoznawczo turystycznym ujęła większość uczestników. Wszystkie osoby które w odpowiednim czasie pokonały nasz najdłuższy dystans z automatu przeszły eliminacje do Bałtyk Bieszczady Tour 2024r.  na dystansie 1008km jazdy non stop. Roztoczańsko Poleski Ultramaraton Rowery zakończył tym samym w tym roku cykl ultramaratonów szosowych ULTRACUP a w związku z bardzo pochlebnymi recenzjami i wieloma prośbami znamy miejsce i czas przyszłorocznych zmagań „ultrasów” jest nim Okuninka a termin to 15-16 czerwca 2024 roku. 

#Lubelskie #zDUMĄwspieramySport #KierunekLubelskie

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *